Karetní hra Časová observatoř

2013

Jako fanoušek karetních her jsem se zamiloval do Timeline pro její jednoduchost a nenáročnost. Principem hry je umístit všechny své karty správně do časové linie. Velmi příjemný je princip zvyšující se obtížnosti s postupným průběhem hry. Původní verze vznikla podle historických událostí Země a postupně přibyly rozšíření zaměřené na objevy, vynálezy nebo hudební a filmovou tematiku. Rozhodně nebylo obtížné si okamžitě představit převedení hry na klíčové momenty startrekového vesmíru.

Nejtěžší částí bylo vybrat správné události. Podle nich se totiž může velmi lišit hratelnost balíčku karet, jelikož by se nemělo vyskytovat v jednom roce příliš událostí. Protože v jednotlivých seriálech je událostí v jednom roce mnoho, bylo těžké vybrat pouze některé. Nakonec jsem vybral 120 událostí a nalezl odpovídající obrázek pro každou z nich. Některé obrázky jsou použity z nových filmů, protože nebyly v původních seriálech ukázány, ale samotné události jsou vybrány pouze z primární časové linie.

Po několika testovacích hrách proběhlo opravení chyb. Po roce byly upraveny ještě některé karty a dokončen překlad do angličtiny. Doufejme, že vše je nyní správně. Jsem zvědav, jestli bude možnost přidat nějaké události ze seriálu Star Trek: Discovery.

Původní název předělávky byl také Timelines podle předlohy, ale jelikož byla vydána oficiální mobilní hra s tímto jménem, rozhodl jsem se ji na počest úžasného zařízení z 31. století přejmenovat na Star Trek: Časová observatoř.

file_download Stáhnout česky file_download Stáhnout anglicky
(pdf, 78,1 MB)