Eskadra

2019

Na konci roku 2018 mě oslovila kamarádka Terka s nabídkou role v připravovaném fanouškovském projektu. Po přečtení scénáře z pera Johnaka, známého autora military sci-fi, mi nezbývalo než kývnout. Samozřejmě, že součástí projektu nebylo jen naučit se text a trochu hrát. Jeliož Eskadra se skládá ze 4 různých lodí, bylo třeba vytvořit odlišnou grafiku pro zadní MSD obrazovku na můstku. LCARS byly nerušivě animované a pro dvě lodě vznikla i verze pro červený poplach.

Kromě displejů na můstku bylo třeba připravit i tiskovou grafiku, primárně rozličné obrazovky na PADDy, které se hojně využívají ve scénách. Samozřejmě by se daly použít nějaké generické, dříve vytvořené obrázky, ale jako puntíčkář mám rád, když je i obsah PADDů, které nebudo v záběru vidět kontextově správný.

Nejen LCARS se vyznačuje Star Trek. Vytvářel jsem i nějaké další doplňky, jako je vulkánský přebal knihy nebo oblíbená vulkánská hra Kal-toh.

Zkoušky začaly na podzim roku 2018 a samotné natáčení probíhalo od února do poloviny června 2019. Pro mě osobně byl tento projekt opravdu zajímavý a nevšední, už kvůli tomu, že si v něm zahrály posádky čtyř různých lodí. Uřídit takový projekt s takovým počtem lidí bylo určitě neskutečně organizačně a časově náročné i proto, že si režisérka sama jednu roli zahrála. Tímto jí tedy patří nejen dík, ale i můj obdiv.

Časem sem přibude samozřejmě trailer, případně další informace o tomto projektu. Pokud byste měli zájem o více informací o tomto projektu, neváhejte se mrknout na Facebook nebo Instagram.