Kulisy konferenční místnosti na DS9

2013

V roce 2013 připravovalo pár mých kamarádů amatérské divadelní představení podle předlohy 12 rozhněvaných mužů, samozřejmě převedené do prostředí Star Treku. Jelikož se na této hře rozhodli otestovat své filmařské umění před dalším větším projektem, oslovili mě, zda bych byl schopen vytvořit celostěnné polepy pro jejich komorní inscenaci. Věděli, že jsem předtím vytvářel velké bannery s posádkami jednotlivých seriálů a tak mám s přípravou podkladů pro velkoformátové tisky částečné zkušenosti. Celá hra se odehrávala v prostředí konferenční místnosti na stanici Deep Space 9.

Představa vytvoření podkladů pro polepení zdí místnosti o rozloze asi 8 x 4 metry velkoplošnými tapetami v tiskové kvalitě, které by působily alespoň dojmem futuristického interiéru, se mi zdála nereálná. Přeci jen ze seriálu nejsou dostupné žádné hi-res materiály ani textury. Vše bylo potřeba nakreslit a vytvořit manuálně. Rozhodl jsem se vytvořit testovací část - okno konferenční místnosti.

Samotného mě překvapilo, že se mi podařilo nakreslit stěnu s okny docela dobře. Proto jsem se pustil i do dalších částí. Kvůli vysokému rozlišení jsem ale musel vytvářet pouze části každé stěny a ty pak vyexportované sesazovat dohromady. Práce s tak vekými soubory byla náročná i pro můj počítač.

Výsledek samozřejmě nebyl fotorealistický, navíc na samotném místě natáčení nebyl povrch stěn všude hladký, ve výsledném snímku je tedy velmi dobře vidět, že se jedná o potisky nalepené na stěnách. I tak jsem však měl z výsledku dobrý pocit. Když jste stáli v polepené místnosti, měli jste opravdu dojem, že jste v nějakém futuristickém interiéru.

Inscenaci, v které byly kulisy použity, si můžete stáhnout z webu TyJáTreku.

Část potisků byla v roce 2016 použita jako dekorace při diskuzi herečky Terry Farell s českými fanoušky.