Výzdoba ve stylu DS9

2009

Když jsem se stěhoval do nového bytu, chtěli jsme s kamarádkou vybrat nějaké vhodné startrekové pojmenování. Nakonec jsme zvolili jméno Deep Space 9, byl to bezpečný přístav u ústí červí díry (vlakového nádraží, odkud jsem jezdil do kvadrantu Gama za prací) a byl poblíž Badlands (parku). Samozřejmě to bylo v době, kdy jsem měl pro tento seriál obrovskou slabost.

Rozhodl jsem se vytvořit stylovou výzdobu bytu v podobě plakátků s grafikou počítačových panelů s cardasijským rozhraním podobným těm, které jsou na stanici DS9. První z panelů obsahoval i mapu bytu, jeho umístění na stanici a nacházel se hned ve vstupní chodbě do bytu. Kromě tří větších panelů vznikl jeden menší panel a několik cardassijských spínačů (viz poslední fotografie), které jsem umístil k vypínačům osvětlení.

Nesmím zapomenout na výzdobu jedné speciální místnosti. Na zdech oné místnosti byly vylepeny kartičky ze sběratelské hry Star Trek: Customizable Card Game. Kolem dokola byla linie vesmíru, stejně jako ve hře a nahoru a dolu pak visely karty lodí s posádkami a různé události a dilemata.

Za zmínku pak ještě stojí výstavka plastových modelů a seriálových plakátů, která byla umístěna ve výklenku přímo naproti vstupním dveřím bytu.