Obálky knih série "A Time To…"

2007

Knižní série "A time to...", která popisuje události mezi filmy Star Trek: Vzpoura a Star Trek: Nemesis mě doslova nadchla. Knihy jsou to úžasně čtivé, příběhy podobné těm seriálovým. Jednotlivé duologie na sebe velmi hezky navazují, v postavách rezonují události a následky z knih předchozích.

Jelikož americké obálky této série (viz výše) se mi nelíbily natolik, že mě několikrát odradily od koupě samotných knih, rozhodl jsem se po dočtení navrhnout obálky vlastní, které by propojovaly barevně samotné příběhové duologie, tak tématicky celou sérii. Zároveň jsou na pozadí jednotlivých knih použity výjevy z příběhu. První dvě knihy se odehrávají v prostředí vrakoviště, další dvě v roji meteoritů, atd. Protože tehdejší redaktor české startrekové knižní řady projevil vůli knihy vydat česky, obálky jsou navrženy v češtině. Model Enterprise-E vytvořil Paul Trenkler a dal k jeho použití na českých obálkách svolení.

Tato úasná knižní série bohužel nakonec česky vydána nebyla. Zůstalo tedy pouze u projektu, který mě ale přesto hodně bavil.