Oberon

2005

Projekt Oberon vznikl, když jsem se učil modelovat ve 3D. Původní představa byla stvoření vlastního koutu vesmíru, pro které bych mohl vytvořit prostředí, posádku a psát jim příběhy. Nemusím podotýkat, že jsem zůstal pouze u kreslení a na žádné psaní nakonec nedošlo. Začal jsem bez cíle experimentovat s tvary a jejich modifikacemi v 3D programu. Z prvního pokusu vznikl orbitální dok. Následovala pozemní základna a různé přepravní tranportéry. Zasadit orbitální stanici do vesmíru bylo velmi jednoduché, stačilo si vymodelovat jednotlivé lodě, planetu a vše pak sesadit dohromady v bitmapovém editoru. Základnu jsem umístil na mou vlastní fotografii skotského pobřeží, která má pouze upravenou barevnost, aby působila více mimozemsky.

V orbitálním doku můžete vidět nedokončený pokus o model USS Steria. Níže jsou ukázány modely základny, člunu i orbitálního transportéru.

Pozemní základna se mi líbila natolik, že jsem se rozhodl k ní nakreslit i plány jednotlivých pater. Vymýšlení a zakreslování jednotlivých částí základny mě opravdu nesmírně bavilo a strávil jsem na ní neuvěřitelně času, aby byl doladěn každý drobný detail včetně promenády, arboreta, opravny raketoplánů nebo například návaznosti šachet turbovýtahů a schodišť.