Historie webu

2002

První verze stránek vznikla někdy v roce 2002. Záloha této první verze je bohužel nekompletní. Pamatuji se, že na počátku web obsahoval pouze nějaké náčrty, první obrázky projektu Omega a pár tapet na plochu. Postupně se samozřejmě rozrůstal o další projekty. Web byl postaven na jednoduchém layoutu z tabulek a obrázků na tradičním černém pozadí. Netradičně je však laděn do modré barvy a nevyužívá LCARS. Technologicky využíval PHP bez jakéhokoliv napojení na databázi. Ukázky webu jsou samozřejmě z jeho poslední verze z konce sprna roku 2004. Je vhodné si také uvědomit, že rozlišení většiny monitorů bylo tehdy malinkaté (pro představu 800x600 px).

Druhá verze webu vznikla pravděpodobně z potřeby posunout se dál. Jednak přejít z tradičních černých stránek na světlé. Zároveň měla jednodušší strukturu kódu i stránek, lépe využívala kaskádových stylů, přibylo i zvýrazňování aktivních položek a pro rozvržení již nebyly použity tabulky. Technologicky byla postavena taktéž na PHP s připojením k databázi MySQL. Rozlišení bylo opět fixní. Pro tuto verzi stránek byly všechny podklady přepracovány na bílé pozadí. Zároveň vzniklo nové logo vycházející z komunikátoru použitého v seriálu Voyager zkombinovaného s písmeny STP. Grafika na pozadí již vychází z oblíbených LCARS.

Postupně jsem se bohužel stránkám věnoval čím dál méně, až jsem se jejich aktualizaci nevěnoval vůbec. Ukončil jsem školu a našel si práci. Star Treku jsem se samozřejmě věnoval dál. Nechal jsem se strhnout komunitou trekkies, kde jsem našel dobré prátele a zažil spoustu zábavy. Startrekových projektů tedy za tu dobu přibylo a když se opět objevila má potřeba je nějak v ucelené formě prezentovat, vznikla stávající verze webu Star Trek Projects. Nejsou tu již pouze mé výtvory, protože některé projekty byly kolektivní.